Byli jsme osloveni Českou televizí o vybavení jejich výpravy, která míří do Malého Tibetu. Česká televize jede do města Mulbekhu natočit dokument o českém projektu „Brontosauři v Himalájích” (solární výhřev školy).

V Malém Tibetu mají školy tříměsíční zimní prázdniny. Důvod je zcela prostý – vytopení školních prostor by bylo příliš drahé. Dřeva i jačího trusu je málo a používá se pouze na vaření. Kvůli všudypřítomné zimě se všechno zpomalí včetně schopnosti něco dělat, přemýšlet nebo studovat.  Zima je pro tamní čas, kdy si mohou odpočinout, ale někdy to bývá až příliš velká nuda.

Číst dál...

Tři kavkazské kopce a zákeřný limit v podobě jednoho a půl dne na jejich zdolání. Pokusit se o skialpový výstup a sjezd mýtické pětitisícovky Kazbek a dalších dvou čtyřtisícových vrcholů v jejím okolí, to byl náš projekt, kterému jsme podřídili celou zimní přípravu.

Dokonce jsme před odletem vyrazili do Jižního Tyrolska, kde jsme ladili formu a doufali, že nastoupané metry a pohyb nad tři tisíce přispějí k úspěchu naší gruzínské mise.

Číst dál...

Víťa Pavlišta (náš nejlepší současný maratonec, kterého podporujeme) se stal o víkendu mistrem republiky v maratonu v čase 2:17,51.

Během svých, ne zrovna lehkých trénincích se Víťa spoléhá na termoprádlo Brubeck. Přímo používá řadu Athletic.

Číst dál...

Vašek Novotný, jeden z členů expedice Manaslu 20015, nám pořádně otestoval termoprádlo Brubeck při výstupu na Manaslu (8163m) a tak si můžete přečíst, jak se Brubeck chová při pořádné zátěži.

Číst dál...

Tahle povedená nejen cyklistická bunda (dá se říci svojí jemností i mikina) se v Brubecku vyrábí už léta. Firma se nebála vsadit od začátku na kvalitu a do své bundy zakomponovala jedinečnou membránu c_change™ od švýcarské firmy Schoeller. Celá bunda je vyrobena bezešvou technologií z dvouvrstvého prodyšného úpletu, který zabraňuje nadměrné nasákavosti a má vysoký stupeň odvodu potu.

Lehká bunda na všechno

Boční RIB zóny jsou vedené podél těla a zajišťují přesné vypasování bundy. To zamezuje pronikání studeného vzduchu dovnitř. Materiál je velice měkký a příjemný úplet zajišťuje dlouhodobé komfortní používání.

Číst dál...

Doťukávám poslední mail, prsty běhají po klávesnici aniž by tušily, že za dva, tři dny budou mrznout někde vysoko ve stěně v Alpách. Zimní lezecký výlet do oblasti Chamonix se začíná stávat tradicí a tak se soukáme ve středu večer k Urbisovi do auta a frčíme přes Německo do našeho ráje.

Chceme využít velikoční volno a také prodat nalezené metry z letošních mixů a ledů v tatrách, plány jsou velké. Po příjezdu zjišťujeme situaci jako obvykle v Domě Horských vůdců, nicméně neslyšíme nic pozitivního – podmínky v těžších cestách nejsou ideální (byl teplý podzim i velká část zimy) a tak si o severce Les Droites můžeme nechal leda tak zdát. navíc na 4 dny nevychází úplně dobře počasí a v podstatě jen jeden den bude bez sněžení a větru. Nakonec se rozhodujeme pro výjezd lanovkou na Aig du Midi a polezení ve východní stěně Mt Blanc du Tacul.

Číst dál...
  • logo brubeck
  • logo 4fun
  • logo comodo

Abyste u nás nakoupili co nejpohodlněji, používáme cookies.