Vašek Novotný, jeden z členů expedice Manaslu 20015, nám pořádně otestoval termoprádlo Brubeck při výstupu na Manaslu (8163m) a tak si můžete přečíst, jak se Brubeck chová při pořádné zátěži.

Má druhá kůže

Je to měsíc, co jsem se vrátil z pokusu o výstup na osmitisícovku Manaslu (8163m). Vrcholu se mi pro žaludeční problémy nepodařilo dosáhnout, ale zážitek to byl i tak životní. Další pozitivní věcí bylo testované funkční prádlo Brubeck Active wool a Thermo. Musím se přiznat, že „merino“ triko s dlouhým rukávem jsem za celou expedici téměř nesundal a tak se mnou absolvovalo náročný trek do základního tábora i všechny aklimatizační výstupy přímo na kopci. A výsledek? Naprosto parádní!

V jednoduchém designu se ukrývá opravdový klenot co se týká funkčních vlastností – triko (ale především já) vystavováno extrémům v podobě velkého vedra během dne (a tím pádem totálně propocené) a následně velkým chladem. Samozřejmě na spaní jsme se nepřevlékal. I tak se po celou dobu neobjevil zápach a triko fungovalo tak jak mělo bez vyprání celých 6 týdnů.

Jediná chvíle kdy jsem jej vyměnil, byl vrcholový pokus. Na ten jsem si šetřil triko Thermo. Jedná se o parádní lehce kompresní prádlo do chladnějších podmínek, zde jsem si liboval především v perfektním střihu a velmi příjemném materiálu. Během celého výstupu naprostá spokojenost a to jak během spaní, tak během výstupu až do 7600m v třicetistupňovém mrazu.

Suma sumárum mohu oba produkty vřele doporučit na širokou škálu outdoorových aktivit.

DSCN0153  DSC 0430

DSC 0165

 

  • logo brubeck
  • logo 4fun
  • logo comodo

Abyste u nás nakoupili co nejpohodlněji, používáme cookies.