Byli jsme osloveni Českou televizí o vybavení jejich výpravy, která míří do Malého Tibetu. Česká televize jede do města Mulbekhu natočit dokument o českém projektu „Brontosauři v Himalájích” (solární výhřev školy).

V Malém Tibetu mají školy tříměsíční zimní prázdniny. Důvod je zcela prostý – vytopení školních prostor by bylo příliš drahé. Dřeva i jačího trusu je málo a používá se pouze na vaření. Kvůli všudypřítomné zimě se všechno zpomalí včetně schopnosti něco dělat, přemýšlet nebo studovat.  Zima je pro tamní čas, kdy si mohou odpočinout, ale někdy to bývá až příliš velká nuda.

 

Nové školní budovy jsou solárně vytápěny. Oproti běžným stavbám, v kterých je okolo nuly, je v nových budovách plus patnáct. To umožňuje něco podnikat. Tento rok se děti nebudou nudit, protože jim škola připravila na leden výuku hokeje, počítačů, sebepoznání díky buddhistickému učení. Celkově se akce může zúčastnit 50 dětí a hned při ukončení školního roku se jich 40 registrovalo. 

Děti budou mít mnohem pestřejší zimu a doba do začátku nového školního roku v polovině března jim mnohem rychleji uteče.

My jsme výpravu vybavili produkty: Brubeck Fusion, Brubeck Thermo, merino prádlo Brubeck Comfort wool, čepicí Eisglut, a rukavicemi s pláštěnkou Viking Yoshi.

 

Celou výpravu můžete sledovat na Facebooku

 

 

 

  • logo brubeck
  • logo 4fun
  • logo comodo

Abyste u nás nakoupili co nejpohodlněji, používáme cookies.